Wizja:

“Stworzyć lepiej skomunikowany świat”

Wyobraź sobie, co by było gdyby wszyscy na świecie znali wspólny język. Moglibyśmy stać się jedną wielką globalną społecznością, pracować wspólnie nad projektami rozwiązującymi wiele problemów oraz okazywać więcej empatii w kierunku innych osób. Brak komunikacji prowadzi do konfliktów i porażek. 

Jeżeli dzięki naszej pracy, możemy sprawić, że kolejny milion osób pozna język obcy i stanie się częścią tego nowego, lepiej skomunikowanego świata to z dumą wykorzystamy nasze umiejętności by tak się stało.

Misja:

“Sprawianie by nauka była przygodą”

Wierzymy, że są dużo przyjemniejsze sposoby niż robienie ćwiczeń w czarno-białym podręczniku.

Za punkt honoru stawiamy sobie by nasi użytkownicy przede wszystkim dobrze się bawili i z chęcią spędzali długie godziny na szlifowaniu obcego języka.

Nasze wartości:

Praca z przyjemnością

Twórcze myślenie

Otwartość

Nasza Historia:

Wyrośliśmy z inkubatora Demium Startups Warsaw, gdzie powstała pierwsza koncepcja Linguido. Tam właśnie poznali się Alan i Kuba, którzy zgłosili się do programu z myślą o wykorzystaniu swoich umiejętności, by stworzyć firmy rozwiązujące globalne problemy. Początkowo chcieliśmy stworzyć chatbota, który umożliwiałby konwersacje po angielsku, aby ćwiczyć umiejętność rozmowy, ale po drodze odkryliśmy ciekawszy sposób angażowania w rozmowy – interaktywne historie. W ten sposób powstał pierwszy prototyp Linguido. Od tamtej pory koncepcja zmieniła się wiele razy, przetestowaliśmy szereg różnych pomysłów, wydaliśmy kilka prototypów i ostatecznie osiągnęliśmy wynik świadczący o właściwej drodze. Dzięki Waszym opiniom i sugestiom doszliśmy do wydania pełnej wersji naszej platformy.

Szczególne podziękowania za wsparcie nas na początku drogi należą się:

Pani Paulinie Smolarek

Odkryj kolejną historię!

Poświęć chwilę na naukę i rozwiń swoje umiejętności językowe.


Linguido. All rights reserved.